Vytvoříme vám NÁVRH a zahradu vám i ZREALIZUJEME, aby ožila..

Jak vzniká návrh zahrady a na co všechno se vás budu ptát?

Po pročtení řádků na tomto webu jste si mohli udělat představu, jakým stylem tvořím a jaký výsledný charakter mají mnou navržené zahrady. Napište mi nebo mi zavolejte a domluvíme se na první schůzce.

Mým darem je dokonale navnímat řešený prostor i jeho okolí, a to hlavně ve spojení s vašimi představami a přáními o budoucí zahradě.

Už při první schůzce se mi začínají tvořit vize o tom, jak by mohla nová zahrada vypadat.
V první řadě je potřeba, abyste si promysleli to, jaké hlavní potřeby by měla vaše nová zahrada plnit a jaké o ní máte představy.

Zkuste se zamyslet nad těmito otázkami. Jestli máte podobné názory na zahradní prostor společně jako celá rodina, která bude zahradu obývat. Případně se dají i propojit různé požadavky, pokud jich bude více od každého člena rodiny tak, aby si každý přišel na své.

  • Měla by být pro vás zahrada útulná a lákat vás ven, abyste se do ní šli projít?
  • Aby v ní bylo více zákoutí, které například děti tolik milují?
  • Ponechat nějaký pěkný výhled z terasy nebo jiného místa?
  • Šetrně zaclonit nějaké ne úplně vzhledné pohledy nebo průhledy?
  • Baví vás udržovat trávník, který je svým způsobem nejnáročnějším prvkem v zahradě na údržbu nebo si dokážete představit, že trávníku bude jen minimum a většinu pozemku pokryje zeleň, ale vzniknou tam místa, která vás budou lákat se projít do zahrady a třeba posedět na nějaké lavičce v pěkném zákoutí?
  • Plánujete ohniště nebo nějaký koupací prvek?
  • Dokážete si na své zahradě představit i větší stromy nebo keře, které propojí proporcionálně zahradu s domem a celý prostor více zútulní a v další řadě v létě i mohou určitá místa zastínit a vytvořit příjemné mikroklima v celém prostoru?

Návrh

Na naší první společné schůzce v místě budoucí zahrady, si celý prostor navnímám a také i vaše vnímání zeleně jako takové. Vyslechnu si, co od zahrady očekáváte, co vše byste do ní chtěli umístit, jaké pocity byste z ní chtěli mít, když se v ní budete pohybovat. Tyto všechny indicie si po první schůzce nechávám v sobě uzrát. Během té doby mi chodí různé inspirace a možnosti řešení. Jakmile se mi pospojují základní kameny a myšlenky o daném prostoru, tak usedám s tužkou k papíru a začínám si skicovat tvarový princip celé zahrady. V tuto chvíli se mi většinou odhalí 2 - 3 možnosti řešení daného prostoru. A poté vnáším skici do zahradnického programu, díky kterému vám pak při konzultaci mohu předat 3D pohledy a představit vám návrhy ve 3D, abyste si dokázali budoucí zeleň dobře představit. (na ukázky projektů se můžete podívat níže)

Takovýto prostor, který vám bude dodávat krásnou energii a bude vaším nádherným odrazem, nelze vykouzlit během krátké doby.
Přibližně za 5 - 6 týdnů od první schůzky vypracuji dvě studie (návrhy) řešení (ty již obsahují všechny 3D pohledy a rozmístění rostlin).
Návrhy vám přijedu představit a zkonzultovat. Při této konzultaci probereme případné úpravy a změny, abych vám mohla vytvořit finální projekt, který bude obsahovat všechny 3D pohledy, osazovací plán, výkaz výměr a kóty k realizaci.

Jaké služby nabízím

Kompletní projekt zahrady - od 80.000 korun.
Cena projektu se odráží od celkové náročnosti na jeho zpracování v souvislosti se všemi navrhovanými prvky v zahradě a složitostí terénu. Proto mi neváhejte napsat nebo zavolat a zeptat se. Jakmile si udělám představu o vašem pozemku a vašich přáních, tak vám dokážu prozradit přesnou částku.

Konzultace se mnou u vás nebo online 1,5-2h 1500 korun. Při konzultaci vám poradím, jak se dívat na vaši novou zahradu, mé zkušenosti, vyzdvihnu důležité části, na které je potřeba se zaměřit a dám vám praktické tipy na co si dát při plánování pozor a na co nezapomenout.

Skici nabízím vám vypracování skic celého prostoru ve 2-3 variantách - je to ta první fáze návrhu zahrady ve 2D, kde rozkreslím možnosti rozvržení ploch a ostatních prvků. V další fázi si ke skicám můžete dokoupit druhou část návrhu a tou je detailní osazovací plán s výkazem výměr.


Částku za konzultaci vám odečtu z ceny, pokud se po konzultaci rozhodnete pro vytvoření skic nebo kompletního návrhu zahrady.

Ještě nějaká informace, kterou byste potřebovali doplnit? Neváhejte se na mě obrátit a zeptat se.

Realizace

Jakmile budete mít v rukou návrh zahrady, tak vám nabízíme i její realizaci. Vše začíná terénními úpravami a přípravou pozemku, dále rozvrhneme a vyznačíme všechny plánované plochy. Pokud jsou v plánu nějaké stavební prvky, tak se také realizují ještě než se začne vysazovat nová zeleň.
Realizace a přípravy probíhají od jara do podzimu a během zimy je opět ideální čas na přípravu návrhů a ladění detailů pro realizaci.
Náš čas není neomezený, proto si nenabíráme velké množství zakázek, které bychom museli velice popohánět a pracovat v časovém presu a spěchu. Raději kývneme na méně zakázek, na které však máme dostatek času a můžeme se jim plnohodnotně věnovat, až do posledního detailu. Může se tedy stát, že pro realizace již nebudeme mít v některých obdobích volnou kapacitu. Ale nebojte se, v tomto případě vám doporučíme naše spřízněné realizační firmy, které vám realizaci rádi poskytnou.

Pokud se vám líbí náš přístup a filozofie k zahradnímu prostoru a souzníte s těmito řádky, tak si dopřejte ten dar mít krásnou, přirozenou a živou zahradu. A já vám k tomu s radostí pomohu. ❤️

S láskou k přírodě
Lucie Křepelková

BohemiaGardens

Protože ZAHRADA má DUŠI
Bc. Lucie Křepelková, DiS.
+420 724 745 405
info@bohemiagardens.cz