Vytvoříme vám NÁVRH a zahradu vám i ZREALIZUJEME, aby ožila..

Jak vzniká návrh zahrady a na co všechno se vás budu ptát?

Po pročtení řádků na tomto webu jste si mohli udělat představu, jakým stylem tvořím a jaký výsledný charakter mají mnou navržené zahrady. Napište mi nebo mi zavolejte a domluvíme se na první schůzce.

První schůzka u vás je zdarma a pokud se při této schůzce shodneme na tom, v jakém duchu by měla vaše nová zahrada vypadat, tak poté mohu začít pracovat na tvorbě návrhů.

Mým darem je dokonale navnímat řešený prostor i jeho okolí, a to hlavně ve spojení s vašimi představami a přáními o budoucí zahradě.

Už při první schůzce se mi začínají tvořit vize o tom, jak by mohla nová zahrada vypadat.
V první řadě je potřeba, abyste promysleli, čemu by vaše nová zahrada měla hlavně sloužit a jaké o ní máte představy.

Zkuste se zamyslet nad těmito otázkami. Jestli máte podobné názory na zahradní prostor společně jako celá rodina, která bude zahradu obývat. Případně se dají i propojit různé požadavky, pokud jich bude více od každého člena rodiny tak, aby si každý přišel na své.

  • Měla by být pro vás zahrada útulná a lákat vás ven, abyste se do ní šli projít?
  • Aby v ní bylo více zákoutí, které například děti tolik milují?
  • Ponechat nějaký pěkný výhled z terasy nebo jiného místa?
  • Šetrně zaclonit nějaké ne úplně vzhledné pohledy nebo průhledy?
  • Baví vás udržovat trávník, který svým způsobem bývá nejnáročnějším prvkem v zahradě na údržbu nebo si dokážete představit, že trávníku bude jen minimum a většinu pozemku pokryje zeleň, ale vzniknou tam místa, která vás budou lákat se projít do zahrady a třeba posedět na nějaké lavičce v pěkném zákoutí?
  • Plánujete ohniště nebo nějaký koupací prvek?
  • Dokážete si na své zahradě představit i větší stromy nebo keře, které propojí proporcionálně zahradu s domem a celý prostor více zútulní a v další řadě v létě i mohou určitá místa zastínit a vytvořit příjemné mikroklima v celém prostoru?

Návrh

Na naší první společné schůzce v místě budoucí zahrady, si celý prostor navnímám a také i vaše vnímání zeleně jako takové. Vyslechnu si, co od zahrady očekáváte, co vše byste do ní chtěli umístit, jaké pocity byste z ní chtěli mít pokaždé, když se v ní budete pohybovat. Tyto všechny indície si po první schůzce nechávám v hlavě uzrát. Během té doby mi chodí různé inspirace a možnosti řešení. Jakmile se mi v hlavě pospojují základní kameny a myšlenky o daném prostoru, tak usedám s tužkou k papíru a začínám si skicovat tvarový princip celé zahrady. V tuto chvíli se mi většinou odhalí 2 - 3 možnosti řešení daného prostoru. A poté vnáším skici do zahradnického programu, díky kterému vám pak při konzultaci mohu předat 3D pohledy a představit vám návrhy ve 3D, abyste si dokázali budoucí zeleň dobře představit. (na ukázky projektů se můžete podívat níže)

Takovýto prostor, který vám bude dodávat krásnou energii a bude vaším nádherným odrazem vás samých, nelze vykouzlit během krátké doby.
Přibližně za 5 - 6 týdnů od první schůzky vypracuji většinou dvě studie (návrhy) řešení (ty již budou obsahovat všechny 3D pohledy a rozmístění všech rostlin).
Tyto návrhy k vám přijedu představit a zkonzultovat. Při této konzultaci probereme případné úpravy a změny, abych vám mohla vytvořit finální projekt, který bude obsahovat všechny 3D pohledy, osazovací plán, výkaz výměr a kóty k realizaci.

A cena?

Udělejte si představu kolik mé služby stojí

Cena projektu se bude odrážet od celkové náročnosti na jeho zpracování v souvislosti se všemi navrhovanými prvky v zahradě a složitosti terénu. Proto mi neváhejte napsat nebo zavolat a zeptat se.
Jakmile si udělám představu o vašem pozemku a vašich přáních, tak vám dokážu prozradit přesnou částku.
Cena kompletního projektu zahrady se pohybuje od 80.000 korun.

Pokud vás ještě cokoli napadá, nějaká informace, kterou byste potřebovali doplnit, tak se na mě neváhejte obrátit.

Realizace

Jakmile budete mít v rukou návrh zahrady, tak vám nabízíme i její realizaci. Vše začíná terénními úpravami pozemku, dále rozvrhneme a vyznačíme všechny plánované plochy, pokud jsou v plánu nějaké stavební prvky tak se realizují také ještě než se začne vysazovat nová zeleň. Realizace není omezena pouze na jaro a podzim, pouze v zimě nerealizujeme, v době vegetačního i našeho klidu.
Náš čas není neomezený, proto si nenabíráme velké množství zakázek, které bychom museli velice popohánět a pracovat v časovém presu a spěchu. Raději kývneme na méně zakázek, na které však máme dostatek času a můžeme se jim plnohodnotně věnovat, až do posledního detailu. Může se tedy stát, že pro realizace již nebudeme mít v některých obdobích volnou kapacitu. Ale nebojte se, v tomto případě vám doporučíme naše spřízněné realizační firmy, které vám realizaci rádi poskytnou.

Pokud se vám líbí náš přístup a filozofie k zahradnímu prostoru a souzníte s těmito řádky, tak si dopřejte ten dar mít krásnou, přirozenou a živou zahradu. A já vám k tomu s radostí pomohu. ❤️

S láskou k přírodě
Lucie Komárková

BohemiaGardens

Protože ZAHRADA je ŽIVÁ
Bc. Lucie Křepelková, DiS.
+420 724 745 405
info@bohemiagardens.cz