Strom je jako RODINA - stejně jako jeho VĚTVE, všichni rostou různým směrem, ale naše KOŘENY zůstávají stejné.

O nás

Jsme malá rodinná firma, která se věnuje tvorbě rodinných zahrad od projektu po realizaci. A tato zahradní království tvoříme přes 10 let.
Jmenuji se Lucie Křepelková a tvorba návrhů rodinných zahrad je pro mě velmi naplňující práce. To když se mi pod rukou rýsuje další jedinečný prostor, kterému můžu společně s vámi vdechnout nový život.

Jaký je tedy můj pohled a vnímání zahrad a zeleně jako takové? Zahrada by z mého pohledu měla být odrazem krajiny a přírody, která je úžasná a dokonalá tak jak je. Je čistá, jednoduchá, prostě přirozená. V zahradě bychom si neměli hrát na něco umělého. Jednoduchost však neznamená fádnost. Do každého zahradního prostoru se snažím zakomponovat zajímavé prvky, vzrostlé keře a stromy a často doporučuji využít více rostlinných ploch na úkor plochy trávníku. Pokud nastíním zahradu pro rodinu, kde jsou malé děti, tak mi věřte, že mnohem více ocení všemožná zákoutí a schovávačky, než velký rovný trávník. Fotbal si půjdou určitě raději zahrát na fotbalové hřiště. Ale pokud chcete udržet své děti doma na zahradě, tak to dozajisté docílíte právě tou rozmanitostí a členitostí zahrady. A pokud si říkáte, že máte jen malou zahradu na vytvoření nějakých zákoutí, tak se nebojte, protože i v malých prostorech se dají dělat velké divy.

"Miluji ten pocit, když mohu vyjít bosá z obýváku na terasu a z terasy do zahrady, která mě neustále vábí a volá, abych do ní šla čerpat tu harmonii, proměnlivost, klid a krásu ve všemožných podobách. Dělám svojí práci s radostí, a proto se vám budu snažit ukázat zase jiný úhel pohledu na zeleň. Ten můj pohled, který se dívá do zahrady s úžasem a s láskou k přírodě."

Zahradu jako celek i s domem vnímám jako posvátný prostor té rodiny, která bude v tomto místě trávit chvíle společné i chvíle klidu někde v příjemném zákoutí zahrady v takzvané zašívárně. Mým darem je navnímat si dané místo i s jeho okolím, stejně tak jako zákazníky, kteří mě osloví. Díky tomu dovedu vtisknout vaší nové zahradě neobyčejný feeling, který bude odrážet vaše představy a přání, jak by na vás měla vaše zahrada působit a jak byste se v ní chtěli cítit.

A jak chcete svoji zahradu vnímat VY?

Co se týká druhů rostlin, keřů a stromů, tak ty vybírám podle lokality, místních půdních podmínek, také je konzultuji s vámi a nakonec se také snažím, aby zahrada byla zajímavá během celého roku. Možností je hodně a jen si představte, jak na jaře začíná pučet všechno to rostlinstvo. Některé druhy dokonce nejprve kvetou a teprve poté začínají růst listy. Na jaře je velké množství kvetoucích rostlin. Jaro je nový začátek kola roku, ten pocit, jak vše znovu ožívá, znovu začíná. Ale i potom je z čeho vybírat, abyste si mohli užívat květů i v létě. Léto bude většinou časem, kdy budete v zahradě vyhledávat příjemný stín pod korunou stromu. A podzim? Ten je prostě úžasný, když se ze zelené zahrady stane ta překrásná hra barev, kdy mnoho druhů vybarvuje své listy ze zelených odstínů, do odstínů červené, růžové, oranžové, žluté, okrové, hnědé… Poslední v řadě je zima a i ta má své kouzlo. Když se celá zahrada zahalí do bílého sněhu a ta bílá barva září. V době zimy mimo jiné krásně vyniknou v zahradě všechny možné traviny. Užívejte si svoji zahradu během celého roku, je to krásné sledovat její proměny, které nabízí během každého ročního období. V každém tom období nabízí něco jiného, jen se na to zaměřte a vnímejte ten život, tu proměnlivost, ten kousek přírody, který si vytvoříte hned vedle svého obýváku. Vnímejte to propojení vašeho domu se zahradou a její zelení, která vás bude každý den lákat, abyste ji šli navštívit, projít se do ní a nasát tu krásnou a čistou energii z ní.

BohemiaGardens

Protože ZAHRADA má DUŠI
Bc. Lucie Křepelková, DiS.
+420 724 745 405
info@bohemiagardens.cz